Genç Kulubü
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[O]nline[F]orum  AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

SÜNNETİ SENİYYE

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Gençler Kulübü
Admin
Admin
1 2
Gençler Kulübü
3 4
Burç: Hayvanı: Cinsiyet:
Okul :

Kişi sayfası
İtibar:
SÜNNETİ SENİYYE Left_bar_bleue100/100SÜNNETİ SENİYYE Empty_bar_bleue  (100/100)

SÜNNETİ SENİYYE Vide
MesajKonu: SÜNNETİ SENİYYE SÜNNETİ SENİYYE I_icon_minitimeC.tesi Ekim 11, 2008 12:42 pm

Sünnet, Peygamberimizin (sav) söz ve ahvalinin bütününe denir. Namaz kılma, oruç tutma, yetim hakkı yememe, ibadette ihlaslı olma gibi islamın temel hükümleri Kur’an da mevcuttur. Ancak hayatın bütününe baktığımızda davranışlarımızı Kur’ana göre ayarlamamız oldukça zordur. Mesela yemeği hangi elle yiyeceğiz, gülmenin sınırı nedir, su içerken nelere dikkat etmeliyiz gibi günlük hayata ait ayrıntılar Kur’an da açıkça ifade edilmemiştir. İşte bu noktada Kur’anı her yönüyle tarif eden en güzel mürşidin (sav) sözleri ve davranışları bize rehber olur. Zira Kur’an “ ALLAH’ı seviyorsanız peygambere uyun ki ALLAH ‘ta sizi sevsin” emriyle peygambere uymayı tavsiye eder. Zaten Efendimiz Rabbim beni en güzel surette edeplendirmiş hadisiyle hayat şeklimizi O’na göre (sav) ayarlamamızı tavsiye ediyor. ALLAH’tan en çok korkan, ALLAH’ın emirlerini en çok yerine getiren ve ALLAH’ın rahmetine en çok mazhar olan da yine O’dur (sav). Öyleyse ALLAH’ın rızasını kazanmanın en kolay yolu Kâinatın Efendisini her yönüyle rehber edinmekle olacaktır.

Günahların arttığı hak ve hakikatin görmezlikten geldiği şu fitne asrında O’nun (sav) getirdiği diriltici soluğa daha fazla muhtacız. Zaten ALLAH’ın en sevgili kulu ; “ Fesadı ümmetim zamanında kim benim sünnetime yapışırsa, yüz şehit sevabı kazanır.” Hadisi şerifi ile bizlere hakikate giden yolu gösteriyor. Evet kurtuluş yalnız O’NUN (sav) sünnetine uymaktadır.

("Teşekkürler")
Teşekkür Botu

Paylaşım İçin Teşekkürler

SÜNNETİ SENİYYE

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası