Genç Kulubü
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[O]nline[F]orum  AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Nasrettin Hoca

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
1 2
3 4
Burç: Hayvanı: Cinsiyet:

Nasrettin Hoca Vide
MesajKonu: Geri: Nasrettin Hoca Nasrettin Hoca I_icon_minitimePerş. Ekim 02, 2008 3:11 pm

-Hoca, evlilik ne demektir?

-Gunduzleri cifte hirlama, geceleri cifte horlama!

Misafir
Misafir
1 2
3 4

Nasrettin Hoca Vide
MesajKonu: Geri: Nasrettin Hoca Nasrettin Hoca I_icon_minitimePerş. Ekim 02, 2008 3:10 pm

Hoca kazanini komsusunun istegi üzerine komsusuna verir.Sonra almaya gidince :

-"Komsu bizim kazan ne oldu?"

Komsu:

-"Hoca sen eve git, ben getirecem daha isim bitmedi" der.

Hoca daha eve gitmeden komsusu bagira bagira kosarak gelir.

-"HOOOCAAAAA SENIN KAZAN DOGURDU...."

Hoca bi bakar kazana ;

-"ULAN DOGURUR TABI, AMINA KOYMUŞSUN KAZANIN............"

Misafir
Misafir
1 2
3 4

Nasrettin Hoca Vide
MesajKonu: Geri: Nasrettin Hoca Nasrettin Hoca I_icon_minitimePerş. Ekim 02, 2008 3:10 pm

RÜZGARIN ATTIĞI ADAM:
Hoca bir gün boş bir bostana dalar yolar temizler bostanda ne varsa marullar patlıcanlar salatalar. Doldurur bir çuvala tıka basa tam yükü yüklenecekken Çam yarması bir adam peyda olur herif der ne arıyorsun burada hoca bir düşünür ve cevabı bulur Der ki:

-Dün bir rüzgar çıkmıştı ya o attı beni buraya
-Demek seni buraya atan rüzgar peki ya bu patlıcanlar marullar onları da hep rüzgarmı kopardı

-Evet biraz fazlaca esiyordu beni öteye beriye savurdu neye uğradığımı bilemedim bari şunlara tutunayımm dedim neye tutundum sa elimde kaldı.

Bunun üzerine bostancı kızar:

-Peki çuvala koyan da mı rüzgar söyle kim doldurdu çuvala bunu?
Hoca tatlı tatlı kaşır burnunu
sonra döner der ki:
-ilahioğlum işte ben de onu düşünüyorum ya......

Misafir
Misafir
1 2
3 4

Nasrettin Hoca Vide
MesajKonu: Geri: Nasrettin Hoca Nasrettin Hoca I_icon_minitimePerş. Ekim 02, 2008 3:03 pm

Nasrettin Hocanın komşusu, hocadan kazan istemiş. Aradan birkaç gün geçtikten sonra, komşu içine bir kazan koyar ve hocaya getirir. Hoca, "Bu ne?" diye sorunca komşusu "Senin kazan doğurdu" der. Hoca kazana bakar ve "Kazanın *mına koymuşsun, tabi doğurur" der...

Misafir
Misafir
1 2
3 4

Nasrettin Hoca Vide
MesajKonu: Geri: Nasrettin Hoca Nasrettin Hoca I_icon_minitimePerş. Ekim 02, 2008 3:02 pm

hoca bi gün camiye gitmiş namaz kılacakmış hoca vaaz verirken demişki sağ tarafıızda melekler sol tarafınızda şeytan bulunur.

Bunu duyan hoca namaz sonunda selam verirken sağa dönmüş meleklere esselamün aleyküm demiş sola dönüp şeytanlara iktirin len burdan deyip namazı bitirmiş.

Misafir
Misafir
1 2
3 4

Nasrettin Hoca Vide
MesajKonu: Geri: Nasrettin Hoca Nasrettin Hoca I_icon_minitimePerş. Ekim 02, 2008 3:01 pm

Nasrettin hoca pazarda dalgın yürüyormuş.etrafındaki esnafları seyrediyor.bu sırada ensesine bir tokat geliyor. Hoca tökezlemiş bir kaç adım sendelemiş neyse toparlanıp sinirli bir şekilde arkasını dönmüş.

Bir bakmış ki hocanın 2 katı hayvan gibi bir adam. Hoca durmuş bir yutkunmuş önce,sonra:
- bana senmi vurdun? demiş adama.
Adam: - ben vurdum lan ne olacak demiş.
Hoca: - sakadan mı vurdun ciddiden mi? demiş
Adam: - ciddi vurdum napacan?!
Hoca: - Aman aman, öyle olsun... Cunku şakadan hiç hoşlanmam da ...

ramazan
BİNBAŞI
BİNBAŞI
1 2
ramazan
3 4
Burç: Hayvanı: Cinsiyet:Erkek
Okul :

Kişi sayfası
İtibar:
Nasrettin Hoca Left_bar_bleue100/100Nasrettin Hoca Empty_bar_bleue  (100/100)

Nasrettin Hoca Vide
MesajKonu: Geri: Nasrettin Hoca Nasrettin Hoca I_icon_minitimeC.tesi Eyl. 27, 2008 3:05 pm

Nasrettin Hoca Nasreddinhocafy2

ramazan
BİNBAŞI
BİNBAŞI
1 2
ramazan
3 4
Okul :

Kişi sayfası
İtibar:

Nasrettin Hoca Vide
MesajKonu: Geri: Nasrettin Hoca Nasrettin Hoca I_icon_minitimeC.tesi Eyl. 27, 2008 3:04 pm

Ciğeri kim yedi - Nasreddin Hoca Fıkraları

Nasreddin Hoca bir gün eve ciğer almış, komşularını da ciğer yemeye çağırmış. Tam kapıdan girecekken, komşusu, “Yandım Allah, yardım eden Müslüman yok mu” diye bağırıyor. Hoca ciğeri kapıdan içeri bırakmış, komşunun yardımına koşmuş.
Bu arada hanımıda, Hoca ciğer getirmiş, komşuları evde görünce girmemiş anlaşılan, ben de ciğeri pişirip komşulara ikram edeyim diye düşünmüş.

Aradan biraz zaman geçince Hoca gelmiş, ardından da cemaat. Hoca:
-Hanım, demiş, Ciğeri pişir de misafirlere ikram edelim.

Kadıncağız şaşırmış. Hocaya ne diyecek!
-Ciğeri kedi yedi hocam, demiş.

Hoca bir kediye bakmış, bir de hanıma. Pek inandırıcı gelmemiş hanımının dediği. Kediyi teraziye koymuş.
-Hanım, demiş, ben bütün dana ciğeri getirmiştim. Bu tarttığım kediyse ciğer nerede, bu ciğerse kedi nerede?”

ramazan
BİNBAŞI
BİNBAŞI
1 2
ramazan
3 4
Okul :

Kişi sayfası
İtibar:

Nasrettin Hoca Vide
MesajKonu: Nasrettin Hoca Nasrettin Hoca I_icon_minitimeC.tesi Eyl. 27, 2008 2:51 pm

Adamın biri, bir gün ağacın altında namaz kılıyormuş. Ağaçta bulunan başka biri de onu izliyormuş. Namazını bitiren adam daha sonra namazının kabul olması için Allah'a dua etmeye başlamış. - "Allahım sen namazımı kabul et." Ağaçtaki adam: - "Etmem", diye cevap vermiş. Adam şaşırmış. Tekrarlamış: - "Allahım sen kıldığım namazı kabul et." - "Etmem." Adamın şaşkınlığı iyice artmış. Yine: - "Allahım sen namazımı kabul et", demiş. Ağaçtaki adam tekrar: - "Etmem", deyince adam sinirlenmiş. - "Etmezsen etme. Zaten abdestsiz kılmıştım

("Teşekkürler")
Teşekkür Botu

Paylaşım İçin Teşekkürler

Nasrettin Hoca

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası